ТОВ "МНВО "БІОКОН"

Код за ЄДРПОУ: 13490613
Телефон: (062) 257-75-37 (056) 731-91-32
e-mail: contact@biokon.com.ua
Юридична адреса: 49054, Дніпропетровська область, місто Дніпро, проспект Олександра Поля, будинок 101, офіс 114
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Медична науково-упроваджувальна колективна фiрма "Бiокон" була створена у 1990 роцi як пiдприємство, що займається вирощуванням п'явки (якi занесенi в Червону книгу) в штучних умовах, а також видобуванням з неї бiологiчно активних речовин.
В подальшому було здiйснено перереєстрацiю у спiльне пiдприємство у виглядi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Медична науково-упроваджувальна колективна фiрма "БIОКОН" та зареєстровано розпорядженням виконкому Донецької мiської ради народних депутатiв вiд 26.06.1997р. №1031-р.
Наступним етапом стала перереєстрацiя пiдприємства в товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Медичне науково-виробниче об'єднання "БIОКОН" яке стало правонаступником усiх прав та обов'язкiв спiльного пiдприємства у виглядi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Медична науково-упроваджувальна колективна фiрма "БIОКОН". ТОВ МНВО "БIОКОН" створене вiдповiдно до рiшення загальних зборiв засновникiв вiд 11.02.2002р. протокол №1 та зареєстровано 18 лютого 2002р. виконкомом Донецької мiської ради, реєстрацiйний № 04052844ю0080051. Свiдоцтво про державну реєстрацiю серiя А00 № 308592, номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР 12661200000008834.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Iнформацiя про органiзацiйну структуру емiтента:
Органiзацiйна структура пiдприємства має наступний вигляд:
1.Дирекцiя - директор, фiнансовий директор, комерцiйний директор.
2.Вiддiл постачання.
3.Вiддiл фiнансiв та бухгалтерiя.
4.Вiддiл експорту-iмпорту.
5.Вiддiл збиту.
6.Начальник виробництва.
7.Склад готової продукцiї.
8.Склад сировини та упакування.
9.Головний технолог та лабораторiя.
10.Головний iнженер.
11.Варочний цех.
12.Фасовочний цех.
13.Оформлювальний цех.
14.Друкарський цех.

Iнформацiя про дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли iз зазначенням найменування та мiсцезнаходження, ролi та перспектив розвитку:
ТОВ МНВО "БIОКОН" є єдиним в Українi виробником по вирощуваннi медичної п'явки та займається випуском косметичної продукцiї.
Товариство володiє 100% статутного капiталу Дочiрнього пiдприємства спiльного пiдприємства у виглядi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Медична науково-упроваджувальна колективна фiрма "Бiокон" "Європейський центр п'явки" (код ЄДРПОУ - 30701419). Мiсцезнаходження: 83114, м.Донецьк, вул.Рози Люксембург, 52. Телефон: 57-75-37.
Iнших фiлiй та представництв ТОВ МНВО "БIОКОН" не має та не планується вiдкриття iнших фiлiй та представництв.

Iнформацiя про змiни в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом:
Змiн в органiзацiйнiй структурi ТОВ "МНВО "БIОКОН" у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалось.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Опис обраної облiкової полiтики (метод нарахування амортизацiї, метод оцiнки вартостi запасiв, метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй тощо):
У 2011р. ведення бухгалтерського облiку ТОВ МНВО "БIОКОН" здiйснювалося згiдно Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" вiд 16.07.99р. №996-ХIV та iнших нормативних документiв, що регламентують питання органiзацiї бухгалтерського облiку в Українi. Протягом року забезпечена безперервнiсть вiдображення операцiй i достовiрна оцiнка активiв, зобов'язань, капiталу в бухгалтерському облiку iз застосуванням журнально-ордерної форми облiку, Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємства з урахуванням положень Iнструкцiї щодо застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань, затвердженої наказом Мiнфiну України вiд 30.11.1999р. №291.
Фiнансова звiтнiсть пiдприємства була пiдготовлена вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та Наказу Мiнiстерства фiнансiв України щодо складу та порядку заповнення рiчного звiту пiдприємства.
Основна концептуальна методика ведення бухгалтерського облiку на пiдприємствi здiйснювалась на пiдставi наказу про органiзацiю бухгалтерського облiку та облiкову полiтику №9 вiд 22 квiтня 2011р.:
1. Для вiдображення в бухгалтерському облiку господарських операцiй дотримуватися норм нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених Мiнфiном України.
2. Мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку не застосовувати.
3. Встановити порiг суттєвостi:
* для активiв, зобов'язань i власного капiталу пiдприємства - 5% суми всiх активiв, зобов'язань i власного капiталу вiдповiдно;
* доходiв i витрат - 2% чистого прибутку (збитку) пiдприємства;
* переоцiнки або зменшення корисностi об'єктiв основних засобiв - вiдхилення залишкової вартостi вiд їх справедливої вартостi на 10%;
* визначення подiбних активiв - рiзниця мiж справедливою вартiстю об'єктiв обмiну не бiльше 10%;
* статей фiнансової звiтностi - 200 грн.
4. Встановити передiли виробничого циклу з вiдображенням наступними бух.записами:
* варiння Дт 231Iварiння Кт 201Iсировину;
Дт 25Iпф Кт 231Iварiння
* фасовка Дт 231Iфасовка Кт 202Iупаковка;
Дт 25Iпф Кт 231Iфасовка
* оформлення Дт 231Iоформлення Кт 202Iупаковка, 25Iпф;
Дт 26 Кт 231Iоформлення
* реалiзацiя Дт 90 Кт 26
5. Вiдображати вiдстроченi податковi активи (ВОНА) та вiдстроченi податковi зобов'язання (ВОНА) в квартальної та рiчної фiнансової звiтностi.
6. При перерахунку доходiв, витрат i грошових коштiв в iноземнiй валютi застосовувати офiцiйний курс, встановлений НБУ.
7. Для визнання основних засобiв, iнших необоротних матерiальних i нематерiальних активiв, встановлення термiну корисного використання об'єктiв, визначення лiквiдацiйної вартостi об'єктiв i вибору методу нарахування амортизацiї створити постiйно дiючу експертну технiчну комiсiю окремим наказом по пiдприємству.
8. Матерiальнi активи, термiн корисного використання яких бiльше одного року, а вартiсть - менше 1 000 грн., вiдносити до iнших необоротних матерiальних активiв.
9. При нарахуваннi амортизацiї основних засобiв (далi - ОЗ) у бухгалтерському i податковому облiку застосовувати наступнi методи:
* для об'єктiв ОЗ всiх груп - прямолiнiйний метод,
* для малоцiнних необоротних матерiальних активiв та бiблiотечних фондiв - нараховувати амортизацiю в розмiрi 100% вартостi таких об'єктiв у першому мiсяцi їх використання;
* для iнших необоротних матерiальних активiв - прямолiнiйний метод.
10. При нарахуваннi амортизацiї нематерiальних активiв застосовувати прямолiнiйний метод.
11. Проводити переоцiнку до справедливої вартостi на дату балансу нематерiальних активiв, якi представленi на вiдкритому ринку.
12. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв вважати кожне їх найменування.
13. При вибуттi запасiв застосовувати наступнi методи їхньої оцiнки:
* середньозваженої собiвартостi - при вiдпуску запасiв у виробництво для виготовлення косметичних засобiв, при реалiзацiї готової продукцiї;
Метод середньозваженої собiвартостi передбачає визначення вартостi кожної одиницi запасiв шляхом дiлення загальної суми вартостi запасiв на початок перiоду i вартостi, що надiйшли за цей перiод на сумарну кiлькiсть запасiв на початок перiоду i що надiйшли за перiод.
14. Величину резерву сумнiвних боргiв розраховувати методом класифiкацiї дебiторської заборгованостi iз застосуванням коефiцiєнта сумнiвностi для кожної групи боржникiв.
15. Резерви забезпечення витрат на оплату вiдпусток працiвникам пiдприємства i виконання гарантiйних зобов'язань - не створювати.
16. Резерви коштiв на додаткове пенсiйне забезпечення, на реструктуризацiю, виконання зобов'язань при припиненнi дiяльностi - не створювати.
17. Протягом облiкового перiоду за рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженнi пiдприємства створити резерв на проведення дослiджень i розробок.
18. Облiк витрат вести iз застосуванням рахункiв класу 7 i 9 Плану рахункiв.
19. Облiк витрат на виробництво й калькулювання виробничої собiвартостi вести з застосуванням попередельного методу.
Перелiк i склад статей калькулювання виробничої собiвартостi продукцiї (робiт, послуг) наведено у додатку 1* до цього наказу.
20. У виробничу собiвартiсть продукцiї (робiт, послуг) включаються всi прямi витрати. Загальновиробничi витрати не подiляються на постiйнi i змiннi. Всi загальновиробничi витрати включаються в собiвартiсть реалiзацiї в тому звiтному перiодi, в якому вони були здiйсненi.
21. Вiдображення бухгалтерськими записами загальновиробничих витрат
А. Прямi витрати на виробництво продукцiї Дт 23 Кт 201,202 та iн.
Дт 26 Кт 23
Дт 901 Кт 26
Б. Загальновиробничi витрати (ОПР) Дт 91 Кт 20,63,68 та iн.
В. ОПР, не пiдлягають розподiлу Дт 901 Кт 91
21. Забезпечити ведення окремого аналiтичного облiку собiвартостi готової продукцiї згiдно з п. 138.8, 138.9 Податкового кодексу.
Текст аудиторського висновку Висновок незалежного аудитора
про фiнансову звiтнiсть

ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ
"МЕДИЧНОГО НАУКОВО-ВИРОБНИЧОГО ОБ'ЄДНАННЯ "БIОКОН"
станом на кiнець дня 31.12.2011 року

м.Донецьк 2012р.

1.АДРЕСАТ
Аудиторський висновок призначається для керiвництва товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Медичного науково-виробничого об'єднання "БIОКОН", фiнансовий звiт якого перевiряється, i може бути використаний для подання до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентом.

2. ВСТУПНИЙ ПАРАГРАФ

2.1.ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО ЕМIТЕНТА:
Найменування: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "БIОКОН"
Мiсцезнаходження: пр..Партизанський, буд.43, м.Донецьк, 83009, Україна
Код ЄДРПОУ: 13490613.
Данi про державну реєстрацiю: Зареєстровано Виконавчим комiтетом Донецької мiської ради, номер свiдоцтва про державну реєстрацiю серiя А00 № 308592.
2.2.ОПИС АУДИТОРСЬКОЇ ПЕРЕВIРКИ. ОПИС ВАЖЛИВИХ АСПЕКТIВ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ.ОПИС ПЕРЕВIРЕНОЇ ФIНАНСОВОЇ IНФОРМАЦIЇ.
Аудиторська перевiрка була здiйсненна згiдно з вимогами Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (надалi МСА) та "Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)" затвердженого Рiшенням ДКЦПФР №1360 вiд 29.09.2011р.
Згiдно договору № 07I12-ОО вiд 26березня 2012 року ТОВ " Аудиторська фiрма "Аспект-ХХI" провела аудиторську перевiрку повного пакету фiнансової звiтностi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Медичного науково-виробничого об'єднання "БIОКОН" (надалi - ТОВ "МНВО "БIОКОН"), що включають: Баланс станом на 31 грудня 2011р.; Звiт про прибутки та збитки за 2011 рiк; Звiт про рух грошових коштiв за 2011 рiк; Звiт по власний капiтал за 2011 рiк; Примiтки до фiнансової звiтностi за 2011 рiк., на предмет повноти, достовiрностi та вiдповiдностi чинному законодавству, встановленим нормативам. Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi Товариства є Положення (стандарти) бухгалтерського облiку в Українi, iншi нормативно-правовi акти щодо ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi.
Основа пiдготовки фiнансової звiтностi. Пiдтвердження вiдповiдностi Дана фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi". Концептуальною основою складання та подання фiнансової звiтностi є нацiональнi положення (стандарти) бухгалтерського облiку (надалi П(С)БУ). Припускається, що користувачi мають вiдповiднi знання з бiзнесу, економiчної дiяльностi та бухгалтерського облiку i прагнуть вивчати iнформацiю з достатньою ретельнiстю.
Функцiональна валюта i валюта представлення звiтностi Валютою облiку i звiтностi для цiлей пiдготовки даної фiнансової звiтностi є Нацiональна валюта України гривна, закруглена до тисяч. Податкова звiтнiсть складається в гривнях без копiйок.
Безперервнiсть дiяльностi Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi принципу безперервностi дiяльностi, що передбачає здатнiсть пiдприємства реалiзовувати свої активи i виконувати свої зобов'язання в ходi звичайної дiяльностi.
Основнi облiковi оцiнки та судження, що використовувались при застосуваннi облiкової полiтики. Внаслiдок невизначеностi, властивiй господарськiй дiяльностi, багато статей у фiнансових звiтах не можна оцiнити точно, а можна оцiнити лише попередньо. Застосування об'рунтованої попередньої оцiнки є важливою частиною складання фiнансової звiтностi i не пiдриває її достовiрностi. Пiдприємство використовує оцiнки та припущення, якi впливають на суми, що визнаються у фiнансовiй звiтностi, та на балансову вартiсть активiв i зобов'язань протягом наступного звiтного перiоду. Розрахунки та судження постiйно оцiнюються та базуються на попередньому досвiдi керiвництва та iнших факторах, у тому числi на очiкуваннях щодо майбутнiх подiй, якi вважаються об'рунтованими за iснуючих обставин. Крiм суджень, якi передбачають облiковi оцiнки, керiвництво ТОВ "МНВО "БIОКОН" також використовує професiйнi судження при застосуваннi облiкової полiтики. Фiнансова звiтнiсть є достовiрна, якщо не мiстить суттєвих помилок. Суттєвiсть окремих господарських операцiй та об'єктiв облiку визначена керiвництвом пiдприємства у наказi про облiкову полiтику. За орiєнтовний порiг суттєвостi приймається величина у розмiрi 1000 гривень. Визнання i оцiнка активiв, зобов'язань i капiталу в бухгалтерському облiку здiйснена вiдповiдно до вимог, встановлених Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi.
Прийнятнiсть обраних облiкових полiтик та адекватнiсть розкриттiв у фiнансової звiтностi Бухгалтерський облiк на пiдприємствi у звiтному перiодi здiйснювався згiдно Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть на Українi" вiд 16.07.99 № 996-ХIV i Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, вiдповiдних наказiв Мiнiстерства фiнансiв України. Господарськi операцiї в бухгалтерському облiку вiдображаються шляхом записiв в регiстрах бухгалтерського облiку у вiдповiдностi до прийнятої на пiдприємствi облiковiй полiтицi. Облiкова полiтика, яка використовується на пiдприємствi, протягом перiоду, була незмiнною, та вiдповiдає законодавчим i нормативним вимогам постановки бухгалтерського облiку. Вибрана облiкова полiтика достатньо освiчує форму облiку i методи оцiнки окремих статей звiтностi. Основою бухгалтерського облiку є первинне спостереження, тобто сприйняття господарських операцiй у момент їх здiйснення. Спостереження здiйснюється працiвниками товариства безпосередньо. Керiвник своєчасно приймає рiшення, що дає можливiсть запобiгати невиробничi витрати. Фiнансова звiтнiсть, яка складена пiдприємством, вiдповiдає вимогам, якi встановленi Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку в Українi № 1 "Загальнi вимоги до складання фiнансової звiтностi". При пiдготовцi фiнансової звiтностi дотримуються принципи безперервностi дiяльностi пiдприємства, автономностi, повного висвiтлення, послiдовностi, iсторичної собiвартостi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, нарахування, превалювання змiсту над формою, обачностi i принцип єдиного грошового вимiрника. Пiдприємство своєчасно складає фiнансову звiтнiсть, що вiдповiдає П(С)БО №1 "Загальнi вимоги до складання фiнансової звiтностi". Керiвник товариства несе вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку згiдно Закону України " Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть на Українi" вiд 16.07.99 № 996-ХIV. Аудитором виконаннi належнi процедури щодо перевiрки цiєї звiтностi i зiбрано достатньо доказiв для висловлення незалежної думки. На пiдприємствi видано наказ "Про облiкову полiтику", який протягом звiтного перiоду не змiнювався.

2.3.ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ УПРАВЛIНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ЗА ФIНАНСОВУ ЗВIТНIСТЬ
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та за внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки; наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншу iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю; невiдповiдне використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi емiтента цiнних паперiв на основi проведеного фiнансового аналiзу дiяльностi емiтента у вiдповiдностi з вимогами МСА №540 "Безперервнiсть" та МСА № 200 "Загальнi цiлi незалежного аудитора та проведення аудиту вiдповiдно до мiжнародних стандартiв аудиту". Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдних принципiв бухгалтерського облiку, облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам. Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва розрахункiв та припущень, що впливають на суми активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, а також на суми доходiв та витрат, що вiдображаються у фiнансових звiтах протягом звiтного перiоду.

2.4.ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ АУДИТОРА
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо представленої фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi на пiдставi судження аудитора, яке 'рунтується на оцiнцi ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi облiкової полiтики що використовується, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом та загального представлення фiнансової звiтностi згiдно облiковим принципам, якi є загальноприйнятими в Українi. Процедури аудиту було сформовано з врахуванням оцiнених ризикiв суттєвого викривлення фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства чи помилок у вiдповiдностi з МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi". Ми вважаємо, що в процесi проведення аудиторської перевiрки отримали достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення думки.

2.5.АУДИТОРСЬКА ДУМКА.
Згiдно з МСА №700 "Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", МСА №705 "Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора", МСА 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора", аудитором висловлена умовно-позитивна думка щодо повного пакету фiнансових звiтiв, в зв'язку з чим аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) модифiковано належним чином.
Пiдстава для висловлювання умовно-позитивної думки. Пiд час виконання аудиторської перевiрки встановлено, що iснують деякi обмеження обсягу роботи аудитора, а саме: Аудитор не змог спостерiгати за iнвентаризацiєю наявних основних засобiв, запасiв, iнших оборотних i необоротних активiв, а також зобов'язань, оскiльки ця дата передувала нашому призначенню аудиторами. Проте, ми виконали альтернативнi процедури для отримання достатнiх та вiдповiдних аудиторських доказiв щодо кiлькостi основних засобiв. Ми вважаємо, що можуть iснувати несуттєвi вiдхилення в кiлькостi основних засобiв. Через характер облiкових записiв ми не мали змоги пiдтвердити кiлькiсть запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур.
Однак, вищезазначенi обставини, мають обмежений вплив на фiнансовi звiти i не перекручують загальний фiнансовий стан товариства.
На нашу думку (Умовно-позитивна думка), за винятком впливу на фiнансовi звiти питань, про якi йдеться у попередньому параграфi, фiнансовi звiти справедливо i достовiрно вiдображають фiнансовий стан ТОВ "МНВО "БIОКОН" станом на 31 грудня 2011р, фiнансовi результати та рух коштiв за рiк, що минув на зазначену дату, у вiдповiдностi до Нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку в Українi.

2.6. IНША ДОПОМIЖНА IНФОРМАЦIЯ

2.6.1.Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства.
Розрахунок вартостi чистих активiв проведено на пiдставi даних бухгалтерської звiтностi, та керуючись Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, яки схваленi рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 17 листопада 2004 р. N 485. Розрахункова вартiсть чистих активiв(16952.000 тис.грн. ) бiльше скоригованого статутного капiталу(643.000 тис.грн. ).Це вiдповiдає вимогам статтi 144 Цивiльного кодексу України. Величина статутного капiталу вiдповiдає величинi статутного капiталу, розрахованому на кiнець року.

2.6.2.Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.
Аудитор не отримав суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю згiдно МСА №720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену фiнансову звiтнiсть" Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iншої iнформацiї, яка буде розкриватися емiтентом цiнних паперiв та подаватися до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю згiдно з вимогами "Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв" затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19 грудня 2006 р. N 1591 покладена на управлiнський персонал, тому що даннi подiї вiдбудуться пiсля дати аудиторського звiту.
В результатi проведення аудиторських процедур нами не було встановлено фактiв про iншi подiї, iнформацiя про якi мала б не надаватись користувачам звiтностi згiдно з вимогами статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок". На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв, ми можемо зробити висновок, що iнформацiя про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв i визнаються частиною першою статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" своєчасно оприлюднюється товариством та надається користувачам звiтностi.

2.6.3.Виконання значних правочинiв.
Оскiльки ТОВ "МНВО "БIОКОН" створено у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю, аудитором не перевiрялося виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства", тому пiдприємство не пiдпадає пiд сферу дiяльностi вищеозначеного Закону.

2.6.4.Вiдповiднiсть стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вимогам законодавства.
Оскiльки ТОВ "МНВО "БIОКОН" створено у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю, аудитори не висловлюють своєї думки вiдносно стану корпоративного управлiння на вiдповiднiсть вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства".

2.6.5.Iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства .
Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i пов'язаної з ними дiяльностi для отримання розумiння суб'єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 "Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння суб'єкта господарювання i його середовища", аудитор виконав процедури необхiднi для отримання iнформацiї, яка використовуватиметься пiд час iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства у вiдповiдностi до МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства при аудитi фiнансової звiтностi". Аудитором були поданi запити до управлiнського персоналу та iнших працiвникiв суб'єкта господарювання, якi на думку аудитора, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допомогти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення в наслiдок шахрайства або помилки.. Аудитором були виконанi аналiтичнi процедури, в тому числi по сутi з використанням деталiзованих даних, спостереження та iншi. Аудитор отримав розумiння, зовнiшнiх чинникiв, дiяльностi суб'єкта господарювання, структуру його власностi та корпоративного управлiння, структуру та спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i пов'язанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв. У своїй поточнiй дiяльностi ТОВ "МНВО "БIОКОН" покладається на зовнiшнi та внутрiшнi ризики. Загальне керiвництво управлiнням ризиками здiйснює директор товариства. Аудитор не отримав доказiв стосовно суттєвого викривлення ТОВ "МНВО "БIОКОН" внаслiдок шахрайства.

2.7.ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО АУДИТОРСЬКУ ФIРМУ
1. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "АУДИТОРСЬКА ФIРМА "АСПЕКТ-ХХI"
2. Мiсцезнаходження: Україна, м. Донецьк, 83055, пр.. Гринкевича, б.3, кв.8
3. Код за ЄДРПОУ 31832702
4. Свiдоцтво про внесення в реєстр суб'єктiв аудиторської дiяльностi N 2831 видане за рiшенням Аудиторської палати України вiд 28 лютого 2002 р. за N 107, продовження термiну дiї Свiдоцтва рiшенням Аудиторської палати України вiд 23 лютого 2007р. №173I2 до 23 грудня 2012р. , продовження термiну дiї вiд 26.01.2012р. №245I4.
5. Телефон (062) 337-06-60, 335-76-68
6. E-mail: mainexV@ukr.net

2.8. ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО УМОВИ ДОГОВОРУ ПРО ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ:
Договiр на проведення аудиту № 07I12-ОО вiд 26 березня 2012 року.
Аудиторська перевiрка проводилася з 26.03.2012р. по 20.04.2012 р.
Незалежний аудитор Добромислова Олена Анатолiївна.
Сертифiкат аудитора серiя А №004893 (рiшення АПУ вiд 30.11.2001р. №104, продовження термiну дiї рiшенням АПУ вiд 04.11.2010р. № 221I2 до30.11.2015р.)

Директор
ТОВ "Аудиторська фiрма "Аспект-ХХI" Добромислова Олена Анатолiївна
Аудиторський висновок надано 20.04.2012р.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання IНФОРМАЦIЯ ПРО ОСНОВНI ВИДИ ПРОДУКЦIЇ (робiт, послуг), ЩО ЇХ ВИРОБЛЯЄ ЕМIТЕНТ ТОВ МНВО "БIОКОН", ПЕРСПЕКТИВНIСТЬ ВИРОБНИЦТВА ОКРЕМИХ ТОВАРIВ, ВИКОНАННЯ РОБIТ ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ:
На сьогоднiшнiй день асортимент косметики "БIОКОН" налiчує близько 300 найменувань продукцiї в бiльш нiж 20 серiях для догляду за шкiрою обличчя i тiла, для догляду за волоссям, за порожниною рота.
Асортиментний портфель компанiї "БIОКОН" включає кiлька брендiв в рiзних цiнових категорiях:
1. Бренд БIОКОН вiдомий кiлькiстю покупцiв, а тому випуск косметичних засобiв "БIОКОН" є прiоритетним напрямком компанiї. БIОКОН - це:
* 6 основних косметичних лiнiй для щоденного i спецiального догляду за шкiрою обличчя i тiла: "Основний Догляд", "Омолоджуючий Догляд", "Активний Догляд", "Iнтенсивний Догляд", "Зимовий Догляд", "Бiлоснiжка";
* сонцезахисна серiя;
* лiнiя засобiв для догляду за порожниною рота: зубнi пасти, ополiскувачi i освiжувачi порожнини рота;
* засоби по догляду за волоссям.;
* косметичнi серветки вологi.
2. ДОКТОР БIОКОН - серiя косметичних профiлактичних засобiв, що отримала
особливе визнання на аптечному ринку.
3. Hirudo Derm - бiологiчно активна косметика для щоденного та курсового
догляду за шкiрою з найбiльш поширеними косметичними проблемами.
4. Diamant de la mer - колекцiя антивiкових кремiв з екстрактом чорної iкри.
5. TODES - лiнiя для догляду за тiлом, розроблена спiльно з популярним балетом "Тодес".
6. BEAUTY CODE - серiя косметики для чутливої шкiри, розроблена i видана
для розповсюдження виключно через систему "прямих продажiв".
7. ФРЕШКА - серiя вологих гiгiєнiчних серветок, розроблена в лабораторiї ТОВ "БIОКОН" для виробництва на ТОВ "Эколла".
Основнi серiї, що випускаються пiдприємством:
- серiя "Основний Догляд" - для щоденного догляду за шкiрою обличчя для жiнок до 30 рокiв;
- серiя "Активний Догляд" - для щоденного догляду за шкiрою обличчя для жiнок вiд 30 до 40 рокiв;
- серiя "Омолоджуючий догляд" - для щоденного догляду для вiкової шкiри пiсля 40 рокiв;
- серiя "Iнтенсивний догляд 55+" (НОВИНКА 2011 року!) - випускається пiдприємством з сiчня 2011 року, призначена для щоденного догляду для вiкової шкiри пiсля 55 рокiв. Ця серiя стала результатом багаторiчних дослiджень в областi косметичного догляду за шкiрою;
- серiя "Зимовий догляд" (НОВИНКА 2011 року!) - випускається пiдприємством з вересня 2011 року, призначена для догляду за шкiрою взимку;
- серiя "Бiлоснiжка" - ефективна програма для вiдбiлювання шкiри, серiя створена для рiвномiрного вiдбiлювання пiгментних плям i веснянок i вiдновлення iдеального кольору шкiри, усуває причини гiперпiгментацiї шкiри i блокує процеси її розвитку;
- серiя по догляду за ногами "Багiра" - знiмає втому i набряки нiг, покращує кровообiг i зiгрiває шкiру нiг;
- серiя "Стоп-Комар" - захист вiд укусiв комарiв i комах. Серiя "Стоп-Комар" включає три кошти, спецiально створенi для захисту вiд комарiв i iнших лiтаю радiовипромiнювальних i комах. До складу формул входить активна речовина - репел-стрiчок нового поколiння, ефективний вiдносно найбiльшої кiлькостi видiв комах i нешкiдливий для людини. Нанесена на шкiру будь-який з коштiв "Стоп комар" створює невiдчутну плiвку, що вiдлякує комах, i забезпечує ком-фортный вiдпочинок;
- косметична серiя "Стоп-целлюлит" - програма корекцiї фiгури, програма догляду за тiлом, спрямована на боротьбу з проявами целюлiту;
- косметичнi засоби для проблемної шкiри "Чарiвний бальзам" протизапальний зволожуючий крем для догляду за проблемними дiлянками шкiри, усуває рiзнi види подразнення шкiри, свербiж, болючiсть, попрiлостi;
- засоби гiгiєни для порожнини рота: ополiскувачi порожнини рота - цiлющi екстракти медичної п'явки надають протизапальний ефект i захисту вiдвiдують десни; дезодоранти для порожнини рота - усувають будь-який запах з рота, моментально освiжають дихання i залишає приємний холодок; зубнi пасти - унiкальний цiлюще складу паст ефективно захищає вiд карiєсу i хвороб ясен;
- бальзами для губ - додатковий догляд i захист для губ;
- сонцезахисна серiя - широка гама засобiв для захисту шкiри обличчя i тiла, а також волосся вiд шкiдливого сонячного випромiнювання. ТОВ "МНВО "БIОКОН" став першим вiтчизняним виробником, що випустив серiю сонцезахисних засобiв. Сьогоднi сонцезахисна серiя "БIОКОН" користується заслуженою довiрою мiльйонiв споживачiв i є лiдером продажiв сонцезахисних засобiв в Українi;
- серiя "Доктор Бiокон" - лiкувально-профiлактичнi засоби (лiкарськi мазi, гелi i креми), що мiстять бiологiчно активнi речовини екстракту медичної п'явки (до 15%), екстракти лiкарських трав i широко вiдомi фармацевтичнi субстанцiї;
- лiкувально-косметична серiя "Hirudo Derm" - аптечна серiя косметики. Косметика HD знаходиться на межi косметологiї i дерматологiї та гарантує високу результативнiсть та виняткову нешкiдливiсть. Ексклюзивнiсть формул полягає в об'єднаннi унiкальних екстрактiв медичної п'явки з сучасними активними компонентами в спецiальнi комплекси. Комплекси HD розробленi на основi останнiх досягнень дерматологiї i косметологiї, i включають вiдомi активнi компоненти, що володiють вузьконаправлених дiєю, що дозволило протистояти конкретним косметичним проблем шкiри. Унiкальнiсть комплексiв HD полягає в поєднаннi багатофункцiонального дiї екстракту п'явки з вузьконаправлених дiєю iнших активних компонентiв. Дерматологами-косметологами були видiленi 4 основнi косметичнi проблеми: проблема сухостi шкiри, пiдвищеної чутливостi, жирного блиску i вугрової висипки, профiлактики та корекцiї вiкових змiн. Вiдповiдно були створенi 4 лiнiї косметики HD-програми щоденного та курсового догляду за шкiрою;
- серiя косметики " BEAUTY CODE " - це програма догляду за чутливою шкiрою, спрямована на досягнення її внутрiшньої рiвноваги i гармонiї з навколишнiм середовищем. У рецептурах використанi тiльки компоненти натурального походження. Комплекс цiнних рослинних компонентiв бореться з наслiдками стресу i заспокоює чутливу шкiру. Сприяє пiдвищенню її захисних властивостей;
- косметика для тiла TODES - результат спiльного проекту компанiї "Бiокон" з художнiм керiвником популярного балету Алли Духової. Це серiя засобiв для iндивiдуальної гiгiєни i догляду за шкiрою теля, як для жiнок, так i для чоловiкiв.
- серiя косметики DIAMANT de la MER - з першого пiврiччя 2008 року пiдприємством випускається нова серiя косметики DIAMANT de la MER, розроблена на основi екстракту чорної iкри. Iнновацiйна косметика Diamant de la Mer розроблена спiльно з Institut de Recherche appliquee a la Formulation, L'використання Analyse et la Qualitique, France. Її дiя заснована на унiкальних омолоджувальних властивостi чорної iкри. Екстракт чорної iкри в рiзних концентрацiях введений в рецептури всiх косметичних кремiв Diamant de la Mer. Завдяки ретельно пiдiбраним формулами кремiв цiннi поживнi речовини, якими багата iкра, чудово поглинаються шкiрою i надають омолоджуючу дiю.
- гiгiєнiчнi серветки "Фрешка" - вологi гiгiєнiчнi серветки розро-ботанные компанiєю "Эколла" спiльно з лабораторiями НВО "БIОКОН" i французами. Серветки "Фрешка" виготовленi з кращою в Європi тканини (неткане полотно з додаванням 70% вiскози), упакованi в надiйну i безпечну 3-хслойную упаковку, просоченi лосьйонами з додаванням рiзних активних компонентiв. Серветки не мiстять спирту.
- серiя косметики для волосся "Сила Волосся" (НОВИНКА 2011 року!) випускається пiдприємством з вересня 2011 року, призначена для догляду за шкiрою голови, включає в себе шампунь, бальзам та спрей для догляду за волоссям.
Продукцiя, що випускається на ТОВ МНВО "БIОКОН", пiдроздiляється на наступнi види:
1. Косметика для догляду за шкiрою (ТУ У 24.5-13490613-003-2003)
2. Засоби косметичнi гелеподiбнi (ТУ У 13490613.001-98)
3. Зубнi пасти (ГОСТ 7983-82)
4. Засоби гiгiєни порожнини рота рiдкi (ТУ У 24.5-13490613-002-2001)
5. Губнi помади та бальзами для губ (ТУ У 24.5-13490613-005-2003)
6. Засоби косметичнi для очищення шкiри (ТУ У 24.5-13490613-006:2006)
7. Косметика для догляду за нiгтями i волоссям (ТУ У 24.5 - 13490613 -007: 2010)
8. Засоби косметичнi для очищення волосся (ТУ У 24.5 - 13490613 -008:2010)
9. Лосьйони i тонiки косметичнi безспиртовые (ТУ У 24.5 - 13490613 -009:2010)

ЗАЛЕЖНIСТЬ ВIД СЕЗОННИХ ЗМIН:
Сезоннi змiни та коливання не мають значного впливу на випуск та реалiзацiю продукцiї, що виробляє ТОВ "МНВО "БIОКОН".

ОСНОВНI РИНКИ ЗБУТУ ТА ОСНОВНI КЛIЄНТИ:
Загальна сума реалiзацiї товарiв, робiт, послуг за 2011 рiк склала 152 934,00 тис.грн., що на 15 960,00 тис.грн. (на 12%) бiльше нiж за 2010 рiк.
У загальнiй сумi продажу реалiзацiя продукцiї на експорт склав 34 847,5 тис.грн., в тому числi:
Експорт косметичної продукцiї по країнах в 2011 роцi:
1) Росiя (м.москва) 28 642,3 тис.грн.,
2) Казахстан - 4 413,3 тис.грн.,
3) Молдова - 635,3 тис.грн.,
4) Латвiя - 553,6 тис.грн.,
5) Бiлорусь - 182,9 тис.грн.,
6) Грузiя - 90,8 тис.грн.,
7) Йорданiя - 120,5 тис.грн.,
8) Естонiя - 78,9 тис.грн.,
9) Вiрменiя - 78,3 тис.грн.,
10) Канада - 51,6 тис.грн.
Частка експорту в загальнiй сумi реалiзацiї в 2011 роцi склала 23%.
Прiоритетнiсть в освоєннi регiонiв (областей) України мають наступнi мiста України: Київ, Донецьк; Харкiв, Днiпропетровськ, Одеса, Крим; Львiв.
Залежно вiд сумарного обсягу ринку, рiвня прибутковостi населення i рiвня локальної конкуренцiї кожному адмiнiстративному утворення на територiї України присвоєно один з наступних рiвнiв привабливостi, що визначає прiоритетнiсть його освоєння:
* висока - Запорiжжя, Луганськ, Миколаїв, Черкаси, Полтава.
* середня - Херсон, Вiнниця, Суми, Iвано-Франкiвськ, Житомир, Хмельницький.
* низька - iншi обласнi центри.
Основнi канали збуту продукцiї в розрiзi регiонiв:
Ринок збуту (регiональний I нацiональний I експорт) Прямi покупцi,% Посередники,% Опис фiнансово - юридичних схем реалiзацiї продукцiї через посередникiв (види договорiв, умови оплати i пр.)
Косметичний ринок 46% -Дистрибутори та дилери косметичного ринку 26% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Спецiалiзована мережева косметична роздрiб 16% - Договорапоставки на умовах вiдстрочення платежу
Супермаркети i Гiпермаркети 4% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Фармацевтичний ринок 30% -Нацiональний оптовий фармдистрибьютер 18% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Регiональний оптовий фармдистрибьютер 4% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Мережевi аптеки, аптеки 8% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Iнше (лiнiйний роздрiб, вiдкритi ринки i iн.) 1% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Експорт 23% - Договора поставки на умовах вiдстрочення платежу
Основними клiєнтами ТОВ МНВО "БIОКОН" у 2011 роцi були:
- українськi покупцi: АВIС, ТОВ "БаДМ", Вента ТОВ, ВВС ЛТД ТОВ , ГАЛА БЛЕЙД, ГРАНД ДИСТРИБЬЮШН ДОНЕЦК, ТОВ "ДЦ Україна", Кайзен ТОВ, Квiза-Трейд, Лимниця ТОВ, Маркет-Сервис ТОВ, Мед-Сервiс Iнвест ТОВ, Блейд - Н ТОВ, ТОВ Блейд Юг, Оптима Фарм ЛТД СП, Рiал Iстейт Ф.К.А.У. (Ашан), РУШ ТОВ, Суматра -ЛТД ТОВ.
- iноземнi покупцi: Leeches USA (США), фiрма "Лек" (Казахстан), ТОВ "Вiола Фарма" (Латвiя), KOSMOLATS SIA (Латвия), БЛНК ЗАТ (Росiя), Екола-Бiо (Росiя), Tetis International Co.SRL
ОСНОВНI РИЗИКИ В ДIЯЛЬНОСТI ЕМIТЕНТА, ЗАХОДИ ЩОДО ЗМЕНШЕННЯ РИЗИКIВ, ЗАХИСТУ СВОЄЇ ДIЯЛЬНОСТI ТА РОЗШИРЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА РИНКIВ ЗБУТУ:
1.Фактори(чинники) ризику,пов'язанi з iнвестуванням в цiннi папери: ризики щодо порядку оподаткування доходiв за розмiщеними емiсiйними цiнними паперами та цiнними паперами , що розмiщуються , немає, тому що цiннi папери емiтента на торгiвельнiй бiржi не продаються та до лiстингу не включенi, крiм того, закрита емiсiя облiгацiй пiдприємства, згiдно умов випуску, не передбачає вiльне обертання облiгацiй на фондовому ринку, а розповсюджується серед осiб, зазначених в меморандумi про випуск облiгацiй; будь-яких iнших факторiв,що можуть негативно вплинути на права власникiв цiнних паперiв емiтента, немає.
2.Фактори ризику стосовно фiнансово-господарського стану емiтента: Господарська дiяльнiсть ТОВ "МНВО "БIОКОН" в мiнiмальному ступенi залежить вiд зовнiшнiх чинникiв. Це пояснюється тим, що весь замкнутий цикл виробництва здiйснюється на ТОВ "МНВО "БIОКОН":
--- вирощування п'явки --- виробництво з п'явки екстракту --- виробництво косметичної продукцiї з одержаного екстракту п'явки --- реалiзацiя.
ОСНОВНI КАНАЛИ ЗБУТУ Й МЕТОДИ ПРОДАЖУ ПРОДУКЦIЇ ТОВ "МНВО "БIОКОН":
Тип каналу Найменування каналу Найменування пiдприємств
Оптовий Дистриб'ютор Афiна, Нiка-Л, ДЦ-Україна та iн.
Нацiональний
Фармдистрибутор Блейд-Пiвдень, Кайзен, Цимборы
Регiональний
фармдистрибутор АВС, БаДМ, Venta, Оптима Фарм, Альба
Україна та iн.
Дилер Водолiй, Жеребцова
Роздрiбний Спецiалiзована
косметична роздрiб Космо, Єва, Простiр
Супер - i гирпермаркеты Амстор, Сiльпо, Фуршет, Ашон та iн.
Лiнiйний роздрiб Косметичнi салони краси
Мережевi аптеки Здравиця, Ганна, 36'6; Фармастор, Вiталюкс
Аптеки аптеки
Вiдкритi ринки ринки
Основи вигiдного партнерства:
* Широкий i збалансований асортимент. Косметичнi лiнiйки ТМ "БIОКОН" створенi з урахуванням сезонних коливань попиту, що забезпечує високу прибутковiсть бiзнесу в будь-який сезон.
* Якiсна система дистрибуцiї. Продукцiя присутнiй у будь-якiй категорiї роздробу: вiд гiпермаркету до приватної торгової точки або аптеки.
* Єдина цiнова полiтика. Цiнова полiтика ведеться з урахуванням iнтересiв всiх каналiв збуту, що дозволяє забезпечити досить глибок-ний дохiд комерцiйним партнерам компанiї.
* Орiєнтованiсть на клiєнта. Компанiя враховує iнтереси своїх партнерiв, забезпечує стовiдсоткове, оперативне виконання замовлень i безперебiйнi поставки товару.
* Стимулювання попиту на продукцiю з допомогою рекламних i маркетингових заходiв. Компанiя постiйно розробляє та реалiзує маркетинговi та рекламнi стратегiї, спрямованi на змiцнення позитивного iмiджу компанiї i торгових марок, формування i розвиток лояльностi покупцiв, пiдвищення iнформованостi про iснуючi бренди та новинки.
* Заохочення дiяльностi партнерiв. Компанiя справедливо оцiнює i вiдзначає успiхи своїх партнерiв, стимулює їх дiяльнiсть з допомогою BTL-заходiв на всiх рiвнях дистрибуцiї.
Все це позицiонує "БIОКОН" як сильну торгову марку, цiкаву для всiх каналiв збуту. А контрольоване якiсть i розумна цiна роблять "БIОКОН" привабливим для покупця.
IНФОРМАЦIЯ ПРО ДЖЕРЕЛА СИРОВИНИ, ЇХ ДОСТУПНIСТЬ ТА ДИНАМIКУ ЦIН:
Протягом 2011 року сума придбаної сировини i упаковки склала 54 214,00 тис.грн., у тому числi придбано у постачальникiв-iмпортерiв 24 991,4 тис.грн., що склало 46% вiд загальної суми придбаної сировини i упаковки, призначених для виробництва косметичної продукцiї.
Сировина
Для виробництва косметичної продукцiї використовується сировина i упаковка. Основну сировину для виробництва косметичних засобiв можна класифiкувати на наступнi види:
* синтетичнi речовини (основнi компоненти);
* продукти рослинного походження (масла, екстракти);
* фармакологiчнi субстанцiї (iбупрофен, анестезин, еуфiлiн, кофеїн i iн.);
* вiддушки;
* продукти тваринного походження (екстракт медичної п'явки - пиявит).
Джерелом сировини для виробництва всiх екстрактiв, ферментативних комплексiв видiлених з медичної п'явки, є HIRUDO MEDICINALIS OFICINALIS - медичнi п'явки, вирощенi в штучних умовах за запатентованою технологiєю на бiофабрицi науково-виробничого об'єднання "БIОКОН" м.донецьк. До складу рiзних кремiв входить близько трьох десяткiв компонентiв з рiзних європейських країн: Росiї, України, Францiї, Нiмеччини, Iталiї, Фiнляндiї, Австрiї та iн. Уся сировина має мiжнароднi сертифiкати якостi.
Упаковка
Основнi види упаковки, яка використовується для виробництва косметичних засобiв:
* пластикова продукцiя (баночки, флакони, туби);
* скляна продукцiя (банки) - у найближчiй перспективi;
* картонна продукцiя (коробочки, короби, гофра-ящики);
* паперова продукцiя (iнструкцiї, ярлички, рекламнi буклети та iн.)
IНФОРМАЦIЯ ПРО ОСОБЛИВОСТI СТАНУ РОЗВИТКУ ГАЛУЗI ВИРОБНИЦТВА, В ЯКIЙ ЗДIЙСНЮЄ ДIЯЛЬНIСТЬ ЕМIТЕНТ, РIВЕНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГIЙ, НОВИХ ТОВАРIВ, ЙОГО ПОЛОЖЕННЯ НА РИНКУ:
Медичне науково-виробниче об'єднання "БIОКОН" створено в 1991 роцi в результатi спiльної роботи вчених України, Росiї, Францiї. Тодi основною дiяльнiстю пiдприємства було вивчення медичної п ' явки Medicinalis i її впливу бiологiчно активних речовин на здоров ' я людини. Дослiдження, проведенi в Московському НВО "Косметологiя" i унiверситетi г.Бордо у Францiї, показали, що екстракт п'явки може використовуватися i в косметологiї. Було доведено, що косметичнi засоби з цим екстрактом володiють здатнiстю нормалiзувати життєвi функцiї шкiри, сповiльнюючи процеси її старiння. Компанiя зайнялася виробництвом косметики, випустивши в 1995 роцi першi креми пiд власним брендом "БIОКОН". Гирудокосметика "БIОКОН" заслужено стала сенсацiєю.
Сьогоднi "БIОКОН" - це поєднання наукового потенцiалу з багаторiчним досвiдом виробництва унiкальною косметики. На власнiй найбiльшої в Європi бiофабрицi "БIОКОН" вирощує медичну п'явку за запатентованою технологiєю замкнутого циклу. У лабораторiях вченi update рецептури улюблених косметичних лiнiй з екстрактом медичної п'явки i розробляють новi формули. Щорiчно фiрма отримує патенти на 3-5 винаходiв та промислових зразкiв. Останнiй iнновацiєю "БIОКОНУ" у спiвробiтництвi з французьким науково-дослiдницьким iнститутом стало створення омолоджуючий косметики з екстрактом iкри осетрових. Виробничi потужностi "БIОКОНУ" - це сучасне обладнання фармацевтичне, що має декларацiї вiдповiдностi ЄС. Косметичне сировина, що використовується на фiрмi "БIОКОН" для створення рецептур, проводиться провiдними свiтовими лiдерами з урахуванням останнiх тенденцiй ринку косметики. Бiльша частина сировини вiдповiдає фармакопеї Європи i США.
Визнання на вiтчизняному i європейському ринках пiдтвердило фiлософiю Бiокону, як виробника ексклюзивної косметики для здоров'я i краси. Постiйний пошук нових iдей, розробка продуктiв з урахуванням побажань споживачiв, дотримання традицiй високої якостi i безпеки, а також прiоритет компонентiв натурального походження - це складовi успiху косметики БIОКОН. Не зупиняючись на досягнутому, "БIОКОН" працює над полiпшенням споживчих властивостей продукцiї, поєднуючи сучаснi науковi та технологiчнi досягнення з власними ексклюзивними розробками. З цього складається мiсiя компанiї - служити в iм'я Краси i Здоров'я, роблячи з допомогою своєї продукцiї людей щасливiшими i впевненiшим в собi.
IНФОРМАЦIЯ ПРО КОНКУРЕНЦIЮ В ГАЛУЗI, ПРО ОСОБЛИВОСТI ПРОДУКЦIЇ (ПОСЛУГ) ЕМIТЕНТА:
В косметичнiй галузi ТОВ МНВО "БIОКОН" є новатором завдяки використанню унiкальної технологiї виробництва косметичної продукцiї. На сьогоднiшнiй день фiрма ТОВ "МВПО "БIОКОН" є єдиним в Українi виробником по вирощуванню медичної п'явки. Результати дослiджень, що проводяться на пiдприємствi, i розробок говорять про те, що екстракт медичної п'явки активно дiє на бiлковий обмiн, збiльшує синтез ДНК i бiлка в клiтинах шкiри, стимулює пролiферативнi процеси, значно збiльшує змiст водорозчинного бiлка. Сприятливий вплив на обмiн жирiв полягає в збiльшеннi сумарних лiпiдiв шкiри i пiдвищенню її опiрностi. У медицинi i косметологiї практично немає рiвних по значущостi i ефекту дiї на шкiру аналогiв натуральних бiокомплексiв, видiлених з медичної п'явки. Завдяки своїй унiкальностi i ефективностi косметика БIОКОН зайняла гiдне мiсце на прилавках магазинiв багатьох країн свiту.
Сьогоднi "БIОКОН" - одна з найбiльш популярних марок косметики в Українi. Продукцiя "БIОКОН" зайняла своє мiсце на традицiйних ринках збуту косметики (вiд спецiалiзованого магазину до супермаркету) i на фармацевтичному ринку. Сонцезахисна серiя "БIОКОН" - абсолютний лiдер ринку з 1999 року. За даними дослiдницької компанiї "Комкон-фарма" на фармацевтичному ринку України косметика "БIОКОН" - одна з трьох найбiльш популярних марок косметики i є лiдером довiри фахiвцiв. В даний час продукцiя "БIОКОНУ" популярна i на закордонних ринках. Експортна карта фiрми простягається вiд Владивостока через Сибiр, Казахстан, Грецiю, Прибалтику, Чехiї, Францiї до Сполучених Штатiв Америки.
Основними українськими конкурентами, що займаються випуском косметичної продукцiї, є наступнi пiдприємства: фiрма "Ефект" (Харкiв), фiрма "Синiта" (Одеса), "Ельфа-косметiка" (Київ), "Яскраво-червонi вiтрила" (Миколаїв). Проте жодна з цих фiрм не використовує в своєму виробництвi екстракт медичної п'явки. На територiї СНД єдиною фiрмою, яка займається аналогiчним видом дiяльностi є фiрма "Мiжнародний центр медичної п'явки" (р. Москва, Росiя).
ПЕРСПЕКТИВНI ПЛАНИ РОЗВИТКУ ЕМIТЕНТА:
У 2012 роцi пiдприємство планує вихiд двох нових лiнiйок косметики:
1) серiї "Чергова аптека Эколла". Лiнiйка призначена для продажу в аптечнiй роздробi. Вихiд нової продукцiї передбачається на початку березня 2012 року.
2) серiї "Проблемна шкiра" - для юнацької шкiри.
КIЛЬКIСТЬ ПОСТАЧАЛЬНИКIВ ЗА ОСНОВНИМИ ВИДАМИ СИРОВИНИ ТА МАТЕРIАЛIВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬ БIЛЬШЕ 10 ВIДСОТКIВ В ЗАГАЛЬНОМУ ОБ'ЄМI ПОСТАЧАННЯ:
Питома вага iмпортної сировини, що використовується компанiєю БIОКОН для виробництва косметики, становить близько 95%, однак отримується у офiцiйних представникiв в Українi компанiй-нерезидентiв, якi є виробниками хiмiчної сировини. Основними постачальниками сировини компанiї БIОКОН є: ТОВ "Бi-А-Хiм"(м.київ), ТОВ "Вiтьок Груп" (м.одеса), ТОВ "Бiстерфельд Специалхеми Україна" (м.київ). Основним постачальником медичної п'явки є дочiрнє пiдприємство "Європейський центр п'явки" (м.донецьк). Деякi види сировини (наприклад, вiддушки i ультрез) отримуються компанiєю БIОКОН безпосередньо у постачальникiв-iмпортерiв з Швейцарiї (фiрма ISP), Великобританiї (S & D Chemikals, Ltd) i Нiмеччини (фiрма Witec GmbH). Iмпорт сировини в 2011 роцi склав 31% вiд загальної суми поставки сировини.
Основним постачальником медичної п'явки є дочiрнє пiдприємство "Європейський центр п'явки" (р. Донецьк). Деякi види сировини (наприклад, аромати i ультрез) отримуються компанiєю БIОКОН напряму у постачальникiв-iмпортерiв.
Питома вага iмпортної упаковки, використовується компанiєю БIОКОН для
виробництва косметики, становить (за видами): по пластиковiй i скляної продукцiї - 95%; з картонної i паперової продукцiї - 0% (вся продукцiя вiтчизняного виробника). Основнi постачальники упаковки:
* по пластиковiй i скляної продукцiї (упаковка для косметики) - виробники Польщi (TUBEX, OW-PLASTul.Niesiecin, Promens Warszava Sp.z.o.o.) i Китаю (Guangzhou foreign trade baiyun co. LTD, NINGBO WUHUAN, ZHEJIANG JM INDUSTRY CO. LTD). Українськi виробники - ТОВ "Фок Туба ЛТД"(м.харкiв) та Харкiвський тубный завод;
* за картоннiй i паперової продукцiї - українськi полiграфiчнi пiдприємства - ТОВ "Профi-Прес" (м . макiївка), IМЕКС ДП ТОВ "Видавництво Весна" i iн.
Iмпорт сировини, упаковки та обладнання по країнах в 2011 роцi:
1) Китай - 11 376,9 тис.грн.,
2) Великобританiя - 4 416,8 тис.грн.,
3) Нiмеччина - 3 287,2 тис.грн.,
4) Польща - 2 674,8 тис.грн.,
5) Росiя - 1 565,2 тис.грн.
6) Угорщина - 1 465,2 тис.грн.,
7) Францiя - 205,3 тис.грн.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Активи на пiдприємствi згрупованi за загальноприйнятими ознаками : необоротнi та оборотнi.
У складi необоротних активiв на пiдприємствi знаходяться нематерiальнi активи, незавершене будiвництво, основнi засоби, iншi необоротнi активи.
Незавершене будiвництво.
По цiй статтi показується вартiсть незавершених капiтальних вкладень та вартiсть устаткування до монтажу. Капiтальнi вкладення -це iнвестицiї на створення нових основних засобiв ,розширювання, реконструкцiя , модернiзацiя дiючих основних засобiв виробничого та невиробничого призначення.
Основнi засоби облiковуються за собiвартiстю з урахуванням всiх витрат, знижок, пiльг, що мали мiсце при придбаннi та пiдготовцi основних засобiв щодо використання за призначенням (первiсна вартiсть). У процесi використання основнi засоби зношуються. У балансi основнi засоби вiдображаються за залишковою вартiстю (з урахуванням суми зносу).
Пiдприємством обрано метод нарахування амортизацiї основних засобiв вiдповiдно до українського податкового законодавства , а саме методом зменшення залишку шляхом застосування встановлених норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду. Рiчна норма амортизацiї встановлюється у вiдсотках до балансової вартостi кожної з груп основних засобiв на початок звiтного перiоду .
Суттєве придбання (збiльшення)вартостi основних засобiв,що перевищило 10 вiдсоткiв вартостi:
2004 рiк - 854,9 тис.грн.;
2005 рiк - 1366,9 тис.грн.;
2006 рiк - 1416,2 тис.грн.;
2007 рiк - 5034,2 тис.грн.;
2008р рiк - 2086,0 тис.грн.;
2009 рiк - 709 тис.грн.;
2010 рiк - 2105,0 тис.грн.;
2011 рiк - 460,0 тис.грн.
Вiдчуження основних засобiв за останнi п'ять рокiв складало за первiсною вартiстю:
2004 рiк - 119,7 тис.грн.;
2005 рiк - не було;
2006 рiк - 1821,5 тис.грн.;
2007 рiк - 489,4 тис.грн.;
2008 рiк - 1743,0 тис.грн.;
2009 рiк - не було;
2010 рiк - 57,0 тис.грн.;
2011 рiк - 4791,0 тис.грн.
У складi оборотних активiв знаходяться запаси,дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти та їх еквiваленти.
Запаси - це активи, якi утримуються для продажу за умов звичайної господарської дiяльностi; знаходяться в процесi виробництва для такого продажу або iснують у формi основних чи допомiжних матерiалiв для використання у виробничому процесi або при наданнi послуг .
Виробничi запаси - це вартiсть запасiв сировини, основних i допомiжних матерiалiв, палива, покупних напiвфабрикатiв i комплектуючих виробiв, запасних частин, тари, будiвельних матерiалiв та iнших матерiалiв, призначених для споживання в ходi нормального операцiйного циклу.
Готова продукцiя - це запаси виробiв на складi, обробка яких закiнчена та якi пройшли випробування, приймання, укомплектованi згiдно з умовами договорiв iз замовниками i вiдповiдають технiчним умовам i стандартам. Продукцiя, яка не вiдповiдає наведеним вимогам (крiм браку), та роботи, якi не прийнятi замовником, показуються у складi незавершеного виробництва.
Товари - це вартiсть товарiв, якi придбанi пiдприємством для наступного продажу
Придбання запасiв,якi б перевищували 10% вiдсоткiв активiв протягом пяти рокiв не було.
Дебiторська заборгованiсть - це заборгованiсть покупцiв та замовникiв за надану їм продукцiю, товари, роботи, послуги (крiм заборгованостi, що забезпечена векселями). Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю.До складу дебiторської заборгованостi увiйшли: заборгованiсть за товари, роботи, послуги, за розрахунками з бюджетом, за авансами виданими, iнша поточна заборгованiсть, iншi оборотнi активи.
Дебiторська заборгованiсть змiнювалась в залежностi вiд вiдвантаження товару та оплати за нього.Списання простроченої заборгованостi,або заборгованостi контагентiв ,по банкрутству не було.

ТОВ "МНВО "БIОКОН" не планує будь-якi значнi iнвестицiї (довгостроковi або поточнi фiнансовi iнвестицiї та iн.) або придбання (значне - основних засобiв та iнших необоротних активiв), пов'язаних з господарською дiяльнiстю, як за рахунок власних коштiв так i за рахунок кредитiв банку або iнших джерел фiнансування.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Iнформацiя про основнi засоби емiтента, включаючи об'єкти оренди та будь-якi значнi правочини емiтента щодо них:
Протягом звiтного року суттєвих змiн в частцi ОЗ виробничого та невиробничого призначення не вiдбувалось.
Вартiсть основних засобiв, що взятi в оперативну оренду та якi використовуються в господарськiй дiяльностi пiдприємства складає 6026 тис.грн., в т.ч. виробичi примiщення та виробниче обладнання вартiстю 6019 тис.грн:
1. Будiвля медико-косметологiчного центру площею 4860 кв.м., з допомiжними будiвлями i спорудами, розташоване за адресою: м.донецьк, пр.партiзанскiй, 43.
Власник: ТОВ "Блiц-Фреш" (м.донецьк)
Договiр оренди нерухомостi №2 вiд 03.11.2011 р.
2. Нежитловi примiщення, розташованi за адресою: м.донецьк, вул.р.люксембург, 52, для використання пiд офiс i для виробничих потреб. Площа 919,3 кв.м.
Власник: ТОВ "Блiц-Фреш" (м.донецьк).
Договiр оренди нерухомостi №1 вiд 04.01.2011 р.
3. Нежитлове примiщення - сховище, розташоване за адресою: угiддя "Велотрек, 0,7
кiлометр", село Хотiв, Києво-Святошинського району Київської областi, загальною
площею 1795,5 кв.м. для використання пiд складськi примiщення.
Власник ТОВ "АГРО-КРОК" (м.київ).
Договiр оренди нерухомостi №1I2011 вiд 04.01.2011 р.
4. Примiщення пiд склад площею 230 кв.м. i 21,2 кв.м. примiщення для виробничих потреб, розташоване за адресою: м. Київ, вул. Куренiвська, 2Б.
Власник: ВАТ "КИЇВ-ОДЯГ".
Договiр оренди №БIО 03762 (номер контрагента №93I1) вiд 31.12.2010
5. Примiщення пiд офiс площею 103,5 кв.м., розташоване за адресою: м. Київ, вул.
Куренiвська, 2Б.
Власник: ВАТ "КИЇВ-ОДЯГ".
Договiр оренди №131 вiд 30.08.2011 р.
6. Нежитловi примiщення пiд склад площею 138 кв.м., розташованi за адресою:
р. Запорiжжя, вул. Космiчна, 119.
Власник: ЗАТ "Торговельна фiрма "Одяг".
Договiр оренди №386I1 вiд 01.09.2009 р.
7. Нежитловi примiщення пiд офiс площею 45,7 кв.м., розташованi за адресою: м. Запорiжжя, вул. Космiчна, 123.
Власник: ДП "Запорiзький облавтодор" ВАТ "Державна акцiонерна компанiя "Автомобiльнi дороги України"
Договiр оренди №3I10А вiд 01.02.2010 р.
8. Нежитловi примiщення пiд офiс площею 33,2 кв.м., рассположенные за адресою: м. Харкiв, вул. Червоношкiльна набережна, 14.
Власник: Харкiвський обласний союз споживчий товариств.
Договiр суборенди №1 вiд 01.01.2012 р.
9. Нежитловi примiщення пiд склад площею 194 кв.м., розташованi за адресою: м.харкiв, 2-ой Вологодський в'їзд, 6
Власник: ВАТ Фiрма "Быттех"
Договiр оренди №23-10 вiд 22.09.2010 р.
10. Нежитловi примiщення площею 300 кв. м за адресою м. Донецьк, вул. Новоросiйська, 2а
Власник: ЗАТ "Донецьк-Парфум"
Договiр оренди бIн вiд 01.02.2011 р.
На початок року первiсна вартiсть ОЗ склала 10371 тис.грн. Сума зносу - 3416 тис.грн. Залишкова вартiсть ОЗ на 01.01.11р. становить 6955тис.грн.
За 2011р. надiйшло ОЗ на суму 460 тис.грн., в т.ч. по групах:
- будинки, споруди та передавальнi пристрої - 14 тис.грн.
- машини та обладнання - 25 тис.грн.
- транспортнi засоби - 279 тис.грн.
- iнструменти, прилади, iвентар (меблi) - 73 тис.грн.
- iншi основнi засоби - 56 тис.грн.
- iншi необоротнi матерiальнi активи - 13 тис.грн.
Протягом звiтного року переоцiнка основних засобiв не здiйснювалась.
За звiтний рiк вибуло основних засобiв первiсною вартiстю 6908 тис.грн., знос - 2117 тис.грн., залишковою вартiсю 4791 тис.грн., в т.ч. по групах:
- будинки, споруди та передавальнi пристрої - залишкова вартiсть 4106 тис.грн.(первiсна - 5378 тис.грн., знос - 1272 тис.грн.)
- машини та обладнання - залишкова вартiсть 630 тис.грн.(первiсна -1432 тис.грн., знос - 802 тис.грн.)
- транспортнi засоби - залишкова вартiсть 6 тис.грн.(первiсна - 44 тис.грн., знос - 38 тис.грн.)
- iнструменти, прилади, iвентар (меблi) - залишкова вартiсть 44 тис.грн.(первiсна - 47 тис.грн., знос - 3 тис.грн.)
- iншi основнi засоби - залишкова вартiсть 5 тис.грн.(первiсна - 7 тис.грн., знос - 2 тис.грн.)
Нарахована за рiк амортизацiя складає - 948 тис.грн.
Протягом звiтного року вiдбулося коригування вартостi в розрiзi окремих груп основних засобiв, а саме:
- будинки, споруди та передавальнi пристрої коригування первiсної вартостi -5 тис.грн., зносу -7 тис.грн.
- машини та обладнання коригування первiсної вартостi +212 тис.грн., зносу +171 тис.грн.
- iнструменти, прилади, iнвентар, меблi коригування первiсної вартостi +36 тис.грн., зносу +26 тис.грн.
- iншi основнi засоби коригування первiсної вартостi -243 тис.грн., зносу -191 тис.грн.- iншi необоротнi матерiальнi активи коригування первiсної вартостi +1 тис.грн.
Таким чином, на кiнець звiтного року станом на 31.12.2011р. залишкова вартiсть ОЗ склала 1676тис.грн. (первiсна вартiсть - 3923 тис.грн., знос- 2247 тис.грн.), в т.ч. по групах:
- будинки, споруди, передавальнi пристрої залишковою вартiстю 749 тис.грн. (первiсна вартiсть - 968 тис.грн., знос - 219 тис.грн.)
- машини та обладнання залишковою вартiстю 311 тис.грн. (первiсна вартiсть - 608 тис.грн., знос - 297 тис.грн.)
- транспортнi засоби залишковою вартiстю 559 тис.грн. (первiсна вартiсть - 2236 тис.грн., знос - 1677 тис.грн.)
- iнструменти, прилади, iнвентар, меблi залишковою вартiстю 37 тис.грн. (первiсна вартiсть - 66 тис.грн., знос - 29 тис.грн.)
- iншi основнi засоби залишковою вартiстю 3 тис.грн. (первiсна вартiсть - 3 тис.грн., знос - 0 тис.грн.)
- iншi необоротнi матерiальнi активи залишковою вартiстю 17 тис.грн. (первiсна вартiсть - 42 тис.грн., знос - 25 тис.грн.)- будинки, споруди, передавальнi пристрої залишковою вартiстю 4101 тис.грн. (первiсна вартiсть - 4903 тис.грн., знос - 802 тис.грн.)
- машини та обладнання залишковою вартiстю 817 тис.грн. (первiсна вартiсть - 1256 тис.грн., знос - 439 тис.грн.)
- транспортнi засоби залишковою вартiстю 773 тис.грн. (первiсна вартiсть - 2010 тис.грн., знос - 1237 тис.грн.)в т.с. переданi в оперативну оренду транспортнi засоби за первiсною вартiстю 130 тис.грн., знос - 71 тис.грн.
- iншi основнi засоби залишковою вартiстю 87 тис.грн. (первiсна вартiсть - 140 тис.грн., знос - 53 тис.грн.)
- iншi необоротнi матерiальнi активи залишковою вартiстю 8 тис.грн. (первiсна вартiсть - 14 тис.грн., знос - 6 тис.грн.)

Виробничi потужностi та ступiнь використання обладнання:
Загальна ступiнь зносу складає 57,3%. Ступiнь використання основних засобiв 100%.
Ступiнь зносу та ступiнь використання (вiдповiдно) ОЗ по групах:
Виробничого призначення: Ступiнь зносу,% Ступiнь використання,%
- будiвлi та споруди 22,6% 100%
- машини та обладнання 48,9% 100%
- транспортнi засоби 75,0% 100%
- iншi 48,7% 100%
Обмежень на використання основних засобiв пiдприємство не має.
Основнi виробничi потужностi в 2011 роцi використовувалися по виробництву готової продукцiї на 100%.

Спосiб утримання активiв, мiсцезнаходження основних засобiв:
Активи утримуються за рахунок власних коштiв.
Найбiльша частина основних виробничiх засобiв розташована у виробничому примiщеннi, яке знаходиться у м.Донецьку та є власнiстю ТОВ "МНВО "БIОКОН". Основнi засоби, якi пов'язанi iз амiнiстративно - управлiнською дiяльнiстю знаходяться у виробничо-адмiнiстративному примiщеннi, яке знаходиться у м.Донецьку та є власнiстю ТОВ "МНВО "БIОКОН".
Екологiчнi питання не мають значного впливу на використаннi активiв пiдприємства. Екологiчних санкцiй вiд органiв екологiї у звiтному роцi не було. Штрафнi санкцiї сплаченi за результатми перевiрки ДПАУ в сумi 3,1 тис.грн.- це донарахована сама збору за забруднення навколишнього середовища у зв'язку iз виявленою помилкою в обчисленнi вищевказаного збору.

Iнформацiя щодо планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв, суми видаткiв, в тому числi вже зроблених, опис методу фiнансування, прогнознi дати початку та закiнчення дiяльностi та очiкуване зростання виробничих потужностей пiсля її завершення:
У 2011р. ТОВ МНВО "БIОКОН" не планує здiйснювати капiтальне будiвництво та будь-якi iншi масштабнi реконструкцiї та переозброєння дiючих потужностей. Освоєння та впровадження нових видiв продукцiї, можливе розширення виробництва за рахунок збiльшення обсягiв плануєтся проводити на базi дiючих виробничих потужностей. У майбутньому планується придбавати основнi засоби за мiрою необхiдностi, виходячi iз тимчасових потреб, фiзичного та морального зносу, використовуючi власнi обiговi кошти пiдприємства за цiнами, якi стануться найпривабливiшими на момент такого придбання.
За звiтний перiод iнвестицiї в основний капiтал склали 538тис. грн., в т.ч.: на придбання нових основних засобiв - 475 тис.грн., придбання (виготовлення) iнших необоротних матерiальних активiв - 14 тис.грн., придбання (створення) нематерiальних активiв - 49 тис.грн. Метод фiнансування - власнi обiговi кошти пiдприємства.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iнформацiя щодо проблем, якi впливають на дiяльнiсть емiтента:
В 2011 роцi здiйснюється випуск нових серiй косметики. Крiм того в 2011 роцi збiльшилися витрати на просування нової i вже iснуючої косметичної продукцiї, витрати на передпродажну пiдготовку i на рекламнi заходи. Пiдприємству потрiбно додатковi оборотнi кошти, цим пояснюється зменшення частки власного капiталу i, вiдповiдно збiльшення частки позикових засобiв (як короткострокових, так i довгострокових) у складi балансу.

Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень: Серед iстотних проблем, якi впливають на дiяльнiсть ТОВ МНВО "БIОКОН" слiд вiдзначити наступнi:
- Висока вартiсть покупних сировини та матерiалiв та високий рiвень податкового навантаження.
- Недосконалiсть податкового законодавства, в частинi, що регулює тарифи на iмпорт окремих видiв продукцiї.
- Необхiднiсть придбання нового наiдосконалiшого та наiсучаснiшого обладнання та проведення наукових дослiджень з метою вдосконалення сучасних технологiй в галузi.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Протягом 2011р. товариство сплатило фiнансових санкцiй на суму 211 тис.грн.:
1) Штрафи та пеня за пiдсумками комплексної перевiрки ДПАУ за 2010 рiк, а саме:
- збiр за забруднення навколишнього середовища 3,1 тис.грн.
- штраф по касовiй дисциплiнi 8,2тис.грн.
- штраф з ПДФО 10,0 тис.грн.
- пеня за порушення термiнiв ЗЕД 12,6 тис.грн.,
- сума недоїмки та штраф з ПДВ 19,8 тис.грн.
- сума недоїмки та штраф з податку на прибуток 153,8 тис.грн.
2) Выплачена неустойка юрособi, за простой транспорту 3,6 тис.грн.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Полiтика ТОВ МНВО "БIОКОН" щодо фiнансування своєї дiяльностi спрямована на: безперебiйне забезпечення фiнансовими ресурсами поточної виробнично - господарської дiяльностi та контроль за рацiональним використанням фiнансових ресурсiв; своєчасне перерахування платежiв до бюджету та в Державнi цiльовi фонди, своєчаснi розрахунки з постачальниками ресурсiв, оплату працi персоналу; фiнансування технiчного переозброєння пiдприємства; досягнення максимальних економiчних та фiнансових показникiв на основi взаємовигiдного спiвробiтництва, поваги, довiри з партнерами; безперервне вдосконалення, пiдвищення ефективностi фiнансової дiяльностi пiдприємства. Результати впровадження цiєї полiтики за 2011 рiк вiдображенi нижче.
Структура капiталу ТОВ МНВО "БIОКОН" на 31.12.2011р. становить: 21,8% - власний капiтал, 5,1% - забезпечення наступних виплат та платежiв, 35,3% - довгостроковi зобов'язання, 37,8% - короткосроковi зобов'язання. Структура зобов'язань має наступний вигляд:
- довгостроковi кредити банкiв - 12600 тис.грн.;
- iншi довгостроковi фiнансовi зобов'язання - 2832 тис.грн.;
- вiдстроченi податковi зобов'язання - 22 тис.грн.;
- iншi довгостроковi зобов'язання - 12000 тис.грн.
- короткостроковий кредит банку - 1463 тис.грн.;
- кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 26865 тис.грн.
- поточнi зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансiв - 73 тис.грн.
з бюджетом - 161 тис.грн.
зi страхування - 54 тис.грн.
з оплати працi - 124 тис.грн.
iз внутрiшнiх розрахункiв - 3 тис.грн.
- iншi поточнi зобов'язання - 4 тис.грн.
Пiдприємство спроможнє покривати необхiднi платежi у зазначенi термiни.
Суттєвих змiн в структурi капiталу не передбачається.
Форма фiнансування товариства - самофiнансування.
ТОВ МНВО "БIОКОН" дотацiй не одержує.
За звiтний перiод пiдсумок активу баланса збiльшився на 13248.000 тис. грн. з 64638.000 тис. грн. до 77886.000 тис. грн.,що становить 20.5% вiд пiдсумку активу баланса на початок року.Це свiдчить про розширення пiприємством господарського обороту i є позитивною характеристикою господарської дiяльностi.
Змiни статтей активу баланса в убуваючуму порядку мають такий вигляд:
1. Запаси (100-140) - 8228.000 тис.грн.
2. Дебiторська заборогованнiсть(150-210) - 6263.000 тис.грн.
3. Грошовi засоби та їх еквiваленти(220-240) - 4497.000 тис.грн.
4. Iншi оборотнi активи (250) - -510.000 тис.грн.
5. Основнi засоби та нематерiальнi активи(010-030) - -5230.000 тис.грн.
За звiтний перiод пiдсумок пасиву баланса збiльшився на 13248.000 тис. грн. з 64638.000 тис. грн. до 77886.000 тис. грн.,що становить 20.5% вiд пiдсумку пасиву баланса на початок року.Змiни статтей пасиву баланса в убуваючому порядку мають такий вигляд:
1. Довгостроковi зобов'язання(480) - 6064.000 тис.грн.
2. Власний капiтал(380) - 4954.000 тис.грн.
3. Забезпечення наступних витрат i платежiв(430) - 4000.000 тис.грн.
4. Поточнi зобов'язання(620) - -1770.000 тис.грн.
Пiдприємство закiнчило звiтний рiк з прибутком.Для аналiзу роботи пiдприємства є важливим питання-за рахунок яких видiв дiяльностi(операцiйної,iнвестицiйної,фiнансової чи надзвичаїной) одержано цей прибуток i яка у цьому роль кожного з цих видiв дiяльностii
У звiтному перiодi пiдприємства одержало чистий прибуток у розмiрi 6604.0 тис.грн. Цей фiнансовий результат одержано за рахунок таких видiв дiяльностi(зi знаком "+" показано прибуток вiд виду дiяльностi, зi знаком "-" збиток):
1. Фiнансовi результати вiд операцiйної дiяльнiстi - 17899.000 тис.грн.
2. Фiнансовi результати вiд iнших видiв дiяльностi - 653.000 тис.грн.
3. Фiнансовi результати вiд фiнансової дiяльностi - -10046.000 тис.грн.
Для аналiзу роботи пiдприємства є важливим питання- як змiнився фiнансовий результат у порiвняннi з минулим роком i за рахунок змiн у яких видах дiяльностi (операцiйної, iнвестицiйної,фiнансової чи надзвичаїной) вiдбулися цi змiни i
У звiтному перiодi чистий прибуток пiдприємства порiвняно з попереднiм роком збiльшився на 4624.0 тис.грн. з 1980.000 тис.грн. до 6604.000 тис.грн. ,тобто на 233.5%. Це свiдчить про ефективну роботу пiдприємства.За той же час вiдбулися такi змiни у фiнансових результатах вiд рiзних видiв дiяльностi пiдприємства(зi знаком "+" показано збiльшення фiнансового результата, зi знаком "-" його зменшення):
1. Фiнансовi результати вiд операцiйної дiяльнiстi - 11131.000 тис.грн.
2. Фiнансовi результати вiд iнших видiв дiяльностi - 877.000 тис.грн.
3. Фiнансовi результати вiд фiнансової дiяльностi - -7035.000 тис.грн.
Cтруктура змiн фiнансового результата вiд операцiйної дiяльностi у звiтному перiодi.
Фiнансовий стан пiдприємства залежить , в основному , вiд операцiйної дiяльнiстi.Тому для аналiзу роботи пiдприємства є важливим питання - якi вiдбулися змiни у фiнансовому результатi вiд операцiйної дiяльностi i за рахунок чого i
У звiтному перiодi операцiйний прибуток пiдприємства порiвняно з попереднiм роком збiльшився на 11131.0 тис.грн. з 6768.000 тис.грн. до 17899.000 тис.грн. ,тобто на 164.5%. Це свiдчить про ефективну роботу пiдприємства.За той же час вiдбулися такi змiни у фiнансових результатах тих статей, вiд яких залежить операцiйний прибуток(зi знаком "+" показано збiльшення фiнансового результата, зi знаком "-" його зменшення):
1. Фiнансовий результат вiд iнших видiв операцiйної дiяльностi - 16884.000 тис.грн.
2. Доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї - 15960.000 тис.грн.
3. Витрати на збут - -3506.000 тис.грн.
4. Адмiнiстративнi витрати - -292.000 тис.грн.
5. Податок на додану вартiсть - 1846.000 тис.грн.
6. Iншi вирахування з доходу - 2069.000 тис.грн.
7. Собiвартiсть реалiзованої продукцiї - 21596.000 тис.грн.

Аналiз платоспроможностi пiдприємства
1.Показник поточної платоспроможностi(Стр.040 ф.1+стр.045 ф.1+стр.220 ф.1+стр.230 ф.1+ст.240 ф.1-стр.620 ф.1): -18323.00 тис.грн. (нормативне значення: бiльше нуля)
2.Коефiцiєнт забезпечення власними оборотнiми засобами ((стр.380ф.1-стр.080ф.1)Iстр.260ф. 1): 0.19 (нормативне значення: не менш 0.1)
3.Коефiцiєнт покриття забов'язань(стр.260ф. 1Icтр.620ф.1): 2.56 (нормативне значення: не менш 1.5)
4.Чистий прибуток(збуток)(Стр.220ф.2 або Стр.225ф.2) :6604.00 тис.грн. (нормативне значення: бiльше нуля)
Аналiз платоспроможностi пiдприємства за коефiцiєнтом Бiвера
Значення коефiцiєнта Бiвера для пiдприємства , розрахованого за даними рiчного звiту 2011р. cтановить: 0.02 на початок року, та 0.10 на кiнець року(при нормативному значеннi - не менш 0.2).

Значення показника Альтмана для пiдприємства , розрахованого за даними рiчного звiту 2011р. cтановить: 4.93.Це вказує на дуже низьку iмовiрнiсть банкрутцтва пiдприємства в найближчий час.
Примiтка.При значеннi показника Альтмана менш 1.8 iмовiрнiсть банкрутцтва вважається дуже високою.Вiд 1.8 до 2.7 високою.Вiд 2.7 до 3 вiрогiдною i при бiльш 3- дуже низькою.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але ще не виконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду немає.Всi договори, укладенi протягом звiтного року виконанi станом на 31.12.2011р.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк (щодо розширення виробництва, реконструкцiї, полiпшення фiнансового стану)наполягає в наступному:
На сьогоднiшнiй день основними цiлями компанiї є наступнi:
1. Пiдтримка широкого та збалансованого асортименту продукцiї.
2. Органiзацiя якiсної системи дистрибуцiї.
3. Створення єдиної цiнової полiтики
4. Орiєнтованiсть на клiєнта
5. Стимулювання попиту на продукцiю з допомогою рекламних i маркетингових заходiв.
6. Заохочення дiяльностi партнерiв з допомогою BTL-заходiв на всiх рiвнях дитрибуции
7. Розробка i випуск нових серiй косметики, а також нових напрямкiв продажiв продукцiї.

В даний час фахiвцями компанiї "БIОКОН" розробляються двi новi серiї косметики, поява яких на ринку очiкується вже до кiнця 2012 року. Крiм того, в 2009 роцi на пiдприємствi розроблено та впроваджено в роботу новий проект "Прямi продажi" - продаж продукцiї за каталогами кiнцевому споживачевi, що успiшно розвивається. Активно розвивається напрямок зовнiшньоекономiчної дiяльностi - продаж продукцiї на експорт.

Опис iстотних факторiв, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому:
Для досягнення цих цiлей компанiї потрiбно вирiшити наступнi завдання:
* необхiднi кошти для реклами вже iснуючих серiй косметики i для їх просування на роздрiбний ринок;
* запланований до кiнця 2012 року випуск двох нових серiй косметики для тiла зажадає значних оборотних коштiв на закупiвлю нового обладнання, сировини, упаковки, на проведення рекламних i передпродажних заходiв;
* необхiдно проведення комплексу маркетингових заходiв по дослiдженню ринку i просування продукцiї;
* необхiднi кошти на розвиток нового проекту "Прямi продажi" - на випуск каталогiв, на маркетинговi заходи для кiнцевого споживача.
Останнiм часом у вiтчизняних споживачiв дуже виросли вимоги до готової продукцiї. Для того, щоб виробляти конкурентоспроможню продукцiю, пiдприємству доводиться постiйно удосконалювати рецептуру i технологiю, використовувати дорожчу i якiснiшу сировину, збiльшувати витрати на просування товару. Для того, щоб збiльшити зростання продажiв пiдприємству необхiдно мати широкий асортимент продукцiї, що випускається, i активну маркетингову пiдтримку. Крiм того, планується активнiше конкурувати з iмпортними брендами, постiйно розвивати свої бренди.
Пiдприємство ТОВ "МНВО "БIОКОН" збирається i а далi випускати продукцiю з своєю "родзинкою", використовувати новi технологiї просування товару. Перспективним напрямом в розвитку виробництва фiрми залишатиметься "натуральнiсть" (використовування екстракту п'явки) i багатофункцiональнiсть продукцiї, що випускається.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Науково-дослiднi роботи на ТОВ "МНВО "БIОКОН" протягом 2011р. не проводило. Означенi заходи не планується проводити i в 2012 роцi.
2011 рiк був знаменним для БIОКОНУ, так як компанiя вiдсвяткувала 20-рiчний ювiлей своєї дiяльностi.
На найближчу перспективу - розширення асортименту i збiльшення обсягiв iснуючого виробництва, а також освоєння ринку нової продукцiї, яка стане результатом здiйснення цього проекту. Довгостроковi цiлi компанiї - це розробка i виробництво нової конкурентоспроможної продукцiї, надання науково технiчних, виробничих, органiзацiйних та посередницьких послуг пiдприємствам, органiзацiям, фiзичним особам на територiї України та за її межами.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Iнформацiя щодо судових справ, стороною в яких виступає емiтент, його дочiрнi пiдприємства або його посадовi особи:
1. Дата вiдкриття провадження: справа №3I009-11, 19 сiчня 2011 року
Сторони: Позивач - ТОВ "МНВО "БIОКОН", Вiдповiдач - ТОВ "ВВС-ЛТД"
Змiст та розмiр позовних вимог: стягнення боргу з дебiтору ТОВ "ВВС-ЛТД" за вiдвантажену продукцiю та штрафних санкцiй на суму 670 905,57 грн.
Найменування суду, в якому розглядалася справа: Господарський суд Києвської областi.
Поточний стан розгляду: винесене Рiшення, 24 лютого 2011 року, правомiрнiсть якого пiдтверджена Постановою Київського апеляцiйного господарського суду вiд 11.05.2011 р., виданий Наказ, на стадiї виконання рiшення сторонами укладено мирову угоду вiд 14.07.2011р.

2. Дата вiдкриття провадження: справа №38I42, 18 березня 2011 року
Сторони: Позивач - ПрАТ "НФСК "Добробут", Вiдповiдач - ТОВ "МНВО "БIОКОН",
Змiст та розмiр позовних вимог: стягнення з ТОВ "МНВО "БIОКОН" регресу у сумi 18 866,04 грн.
Найменування суду, в якому розглядалася справа: Господарський суд Донецької областi.
Поточний стан розгляду: винесене Рiшення, 15 травня 2011 року, яким вiдмовлено позивачу у задоволеннi позовних вимог у повному обсязi.

3. Дата вiдкриття провадження: справа №51I367, 12 серпня 2011 року
Сторони: Позивач - ТОВ "МНВО "БIОКОН", Вiдповiдач - ТОВ "ФАЛБI"
Змiст та розмiр позовних вимог: стягнення суми боргу, пенi, трьох процентiв рiчних та збиткiв вiд iнфляцiї на суму 125 848,67 грн.
Найменування суду, в якому розглядалася справа: Господарський суд мiста Києва.
Поточний стан розгляду: 09.09.2011 року винесена ухвала про припинення провадження у справi.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі ТОВ МНВО "БIОКОН" ПОДАЄ РЕГУЛЯРНУ ЗВIТНIСТЬ ЯК ЕМIТЕНТ ОБЛIГАЦIЙ ЗАКРИТОЇ ЕМIСIЇ.
Iншої iнформацiї, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi ТОВ "МНВО "БIОКОН" немає.
ОСНОВНI ДОСЯГНЕННЯ
За свою iсторiю "БIОКОН" неодноразово був вiдзначений рiзними нагородами на нацiональному i мiжнародному рiвнi.
1999 р. - за високу якiсть продукцiї "БIОКОН" став лауреатом загальнонацiонального
конкурсу "Вища Проба".
2000 р. - перемога в загальнонацiональному конкурсi "Зiрка вiтчизняної упаковки". 2003 р. - косметика "БIОКОН" удостоєна Мiжнародної золотої медалi за якiсть. 2007 р. - кращий вiтчизняний виробник року, кращий вiтчизняний товар року в
шести номiнацiях.
2007 р. - на Мiжнародному конкурсi World Star в Афiнах упаковка подарункового набору
TODES отримала титул "Свiтової зiрки упаковки".
2008 р. - кращий платник податкiв у категорiї "середнiй бiзнес".
2010 р. - гель Гирудовен з серiї "Доктор Бiокон" названо "ПРОДУКТОМ РОКУ" за результатами щорiчного конкурсу професiоналiв фармацевтичної галузi ПАНАЦЕЯ.
2010р. - сертифiкат якостi швейцарського iнституту стандартiв якостi "International Quality Certificate" (SIQS) - одна з останнiх нагород, отримана в Швейцарiї.
2011 р. - премiя "Viva! Beauty Hit" в номiнацiї "Краща колекцiя сонцезахисних засобiв" - остання нагорода минулого року.

Компанiя "БIОКОН" - постiйна учасниця мiжнародних виставок косметики IНТЕРШАРМ (постiйно з 1996 р.), LA BELLA DONNA & WELLNESS (Прага), СOSMETICA BERLIN, BEAUTI INTERNATIONAL (Дюссельдорф), COSMEETING (Париж). Визнання на мiжнародному ринку пiдтверджує широка експортна карта. Косметика "БIОКОН" схвалена мiнiстерствами охорони здоров'я країн ближнього i далекого зарубiжжя: Росiї, Францiї, Грецiї, Iспанiї, США, Болгарiї, Чехiї, Латвiї, Литви i Казахстану.
З метою аналiзу результатiв господарювання емiтента за останнi три роки здiйснено розрахунок груп показникiв фiнансового стану пiдприємства. Результати розрахункiв наведенi в таблицi нижче:

Аналiз фiнансових показникiв лiквiдностi
Фiнансови показники лiквiдностi 2009р. 2010р. 2011р. Норматив
Коефiцiєнт покриття (ф1 ст. 260 I ф1 cт.620) 1,644 1,821 2,557 1
Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi( ф1 (ст.260 - ст.100 - ст.110 - ст.120 - ст.130 - ст.140)Iф1 cт.620.)

1,087 1,215 1,635 0,7
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi(ф1(ст. 220 + ст.230 + ст.240)Iф1 cт.620.)
0,197 0,191 0,355 0,01
З аналiзу таблицi показникiв лiквiдностi видно,що у 2009, 2010, 2011 роках три показника знаходяться в межах, визначених нормативом та спостерiгається позитивна тенденцiя їх зростання в динамiцi. Це вказує на задовiльний стан платоспроможностi пiдприємства.

Аналiз фiнансових коефiцiєнтiв, якi характеризують фiнансову стiйкiсть пiдприємства.

Назва коефiцiєнта 2009р. 2010р. 2011р. Норматив
Коефiцiєнт фiнансової автономiї( ф1 ст. 380 I ф1 cт.640)
0,166 0,186 0,218 0,5
Коефiцiєнт фiнансового ризику(ф1(cт.430 + ст.480 + ст.620 + ст.630)Iф1 ст.380)
5,019 4,387 3,595 0,5
Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу (ф1(cт.380 - ст.080)Iф1 ст.380)
0,223 0,356 0,853 0,3
Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними коштами (ф1(cт.260 - ст.620)I ф1 ст.620)
0,644 0,821 1,557 0,1
З аналiзу таблицi видно, що у 2009р. пiдприємство мало нестiйке фiнансове становище , а у 2010р. вже нормальну фiнансову стiкiсть.Та спостерiгається значне покращення показникiв у 2011р. Це свiдчить про збiльшення фiнансової стiйкостi.